Czy kaszki dla dzieci są zdrowe?

Napisała

Na pytanie czy kaszki dla dzieci są zdrowe, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszytko zależy bowiem od tego, które kaszki wybieramy do menu dziecka, a wybór ten nie jest prosty. Jak wybrać dobrą kaszkę dla niemowlaka?

Dobra kaszka dla dziecka

Najważniejszym i pierwszym krokiem w odpowiedzi na pytanie czy kaszki dla dzieci są zdrowe jest wykluczenie tych marek, które „krzyczą z reklam”, że takie właśnie są. Te prawdziwie zdrowe nie wyskakują z telewizora, nie muszą udowadaniać swojej wyjątkowości, bo gwarantują to certyfikaty potwierdzające ich zawartość oraz składy na etykiecie. Czytanie etykiety daje pewność, że to czym chcemy nakarmić dziecko ma zawartość bez zastrzeżeń. Pomocna może okazać się strona czytamyetykiety.pl, która rozpracowuje etykiety – jest też kilka kaszek dla niemowląt.

fot. unsplash

Które kaszki wybrać?

Najbezpieczniej wybierać kaszki ekologiczne. Z jednej strony są one poddane kontroli i rygorystycznym normom, jakimi objete sa produkty dla niemowląt. Poza tym podlegaja też normom wskazanym dla żywności ekologicznej. Na rynku dostępnych jest kilka ciekawych marek oferujących kaszki dla niemowląt. Wśród nich wyróżniamy kaszki do szybkiego przygotwania oraz takie, które wymagają chwili gotowania. Marki, które warto wymienić to przede wszystkim Helpa, Holle, Organix, Topfer, Nominal, Mamuko. Wśród komercyjnych kaszek dostępnych w marketach zdarzają się pojedyncze kaszki o dobrym składzie, np. Humana kaszka bezmleczna gryczana >>, czy Hipp kaszka bezmleczna jaglana z ryżem i kukurydzą >>.
Trzeba jednak pamiętać, że firmy produkujące żywność wprowadzają modyfikacje w składach lub tez zmieniają je zupełnie, dlatego to co dziś ma dobry skład, po zmianie może już nie mieć i odwrotnie. Czytanie etykiety gwarantuje, że nic nie umknie naszej uwadze.

fot. unsplash

Kaszka ekologiczna dla dzieci

Alternatywą dla typowych kaszek dla dzieci są klasyczne ziarna i płatki kasz, które można podawać od początku rozszerzania diety dziecka. Wybór produktów z ekologicznych upraw daje gwarancje wysokiej jakości produtków, które stanowią doskonałą bazę dla posiłków niemowlecych.

Więcej na temat żywienia dzieci przeczytacie tu >>

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Więcej od Anety: